אודות

יואב אבני הוא סופר ומתרגם ישראלי. נולד בגבעתיים ומתגורר בתל אביב. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתקשורת מאוניברסיטת קלארק.

ספרו הראשון, "איזה מטומטמים האמריקאים", יצא לאור בשנת 1995 בהוצאת תמוז. סיפורים ממנו התפרסמו גם בכתב העת מאזניים ובמגזינים האמריקניים Zeek ו-Words Without Borders. מהדורה דיגיטלית של הספר יצאה לאור באוגוסט 2013 תחת השם "האורות שלך דולקים".

ספרו השני והרומן הראשון שלו, רב המכר "שלושה דברים לאי בודד", פורסם בשנת 2006 בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר. הספר הוא אגדה מודרנית שגיבורה הוא שכיר היי-טק ישראלי היוצא לנסיעת עבודה לקו-טנ-גנט, אי בדיוני באוקיינוס ההודי. "שלושה דברים לאי בודד" היה מועמד ל"פרס גפן" למדע בדיוני ופנטזיה בקטגוריית ספר המקור הטוב ביותר לשנת 2007.

החמישית של צ'ונג לוי, יצא לאור ב2009 בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר. גיבורו הוא צ'ונג לוי - בן לעובדת זרה מסין ולאב אוהד קבוצת בית"ר ירושלים. הספר מתרחש בישראל, בקיץ של 2017. "החמישית של צ'ונג לוי" זכה ב"פרס גפן" למדע בדיוני ופנטזיה בקטגוריית ספר המקור הטוב ביותר לשנת 2010.

בשנת 2011 יצא לאור "הרצל אמר", בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר. בבסיס הרומן ההנחה כי תוכנית אוגנדה התקבלה וישראל הוקמה במזרח אפריקה. "הרצל אמר" זכה ב"פרס גפן" למדע בדיוני ופנטזיה בקטגוריית ספר המקור הטוב ביותר לשנת 2012.

הרומן הרביעי של אבני, "לחצות נהר פעמיים" יצא לאור ב2016 בהוצאת כנרת זמורה-ביתן. הרומן מתאר חורף גשום במיוחד בתל אביב במהלכו פולש בעל חיים לא שגרתי אל נחל הירקון.

אבני תרגם מספר ספרים עבור סדרת "הרפתקה", ביניהם "גבעת ווטרשיפ" ו"משפחתי וחיות אחרות".

בין הסופרים המשפיעים עליו: קורט וונגוט, דאגלס אדמס, טום רובינס וכריסטופר מור.

יואב אבני במיזם "סופרים קוראים" של מרכז הספר והספריות בישראל.

יואב אבני בלקסיקון הספרות העברית החדשה.

יואב אבני ברפובליקה הספרותית.